Jakie tabletki na ból gardła wybrać?

 Gardło każdego dnia narażone jest na działanie różnych negatywnych czynników. Jest to ten odcinek układu pokarmowego i zarazem układu oddechowego, który czuwa nad tym, żeby do organizmu nie przedostały się żadne drobnoustroje. Takie przechwytywanie bakterii, wirusów czy grzybów niejednokrotnie źle wpływa na jego kondycję. Można pomóc mu w powrocie do zdrowia, stosując na przykład dobrej jakości tabletki do ssania na gardło.

Z czego powinny być wykonane tabletki na gardło?

 Każdy dzień to wysiłek dla tego odcinka, niekiedy nie trzeba żadnego wpływu zarazków, żeby móc zauważyć, że gardło jest przesuszone, zaczerwienione. Dzieje się tak na przykład, gdy trzeba przebywać w niedotlenionych, przegrzanych pomieszczeniach lub takich, gdzie ciągle pracuje klimatyzacja. Tabletki nawilżające na gardło mogą być w takim przypadku niemałą pomocą. Wiele jest takich produktów na rynku, większość z nich oparta jest na leczniczym działaniu ziół. Popularne pastylki na gardło, które warto mieć pod ręką każdego dnia, to między innymi takie, które zawierają:

  • rumianek, 
  • szałwię,
  • miętę,
  • podbiał.

Tabletki na ból gardła z Nowafarmacja.pl nie muszą od razu opierać się na chemicznym składzie, wiele takich wyrobów zawiera na przykład miód, wyciąg z malin, porzeczek, cytryny.

Co zrobić, gdy boli gardło?

 Coraz częściej na ból gardła skarżą się osoby nie tylko w sezonie jesiennym i zimowym, jak to bywało do tej pory. Także wiosna i lato to wyzwanie dla tego odcinka. Lek na gardło powinien być skuteczny, nierzadko zdarza się tak, że dobrze dobrany skład, pozwala na eliminację bólu już po pierwszym użyciu preparatu. Choć leki na ból gardła to nie tylko pastylki do ssania, ale także spray, aerozol, to jednak te pierwsze wybierane są najczęściej. Dzieje się tak dlatego, że tabletka rozpuszcza się powoli, równomiernie wysyła wszystkie aktywne składniki, oblepiają one każdy zainfekowany odcinek gardła. Lek na ból gardła nie powinien być też drogi czy trudno dostępny, w większości przypadków można go kupić w niejednej aptece czy sklepie zielarskim. Przed kupnem warto sprawdzić, czy dana osoba nie ma alergii na jakiś składnik, w ten sposób lek na gardło okaże się bezpieczny.