zkittlez

Co warto wiedzieć o odmianie Zkittlez?

Odmiana marihuany Zkittlez jest bardzo popularna w USA, powstała ze skrzyżowania owocowego Grape Ape z pikantną sativą Grapefruit. Zawartość THC w roślinie wynosi od 15 do 23 procent, tworzone są różne hybrydy tej odmiany, które także cechują się wyjątkowym właściwościami.

Marihuana Zkittlez – cechy charakterystyczne

Odmiany marihuany Zkittlez cechują się bogatym bukietem smakowym i zapachowym, pozwalają na uzyskanie obfitych plonów (więcej na ten temat: https://nasionamarihuany.pl/indoor/original-sensible-seeds/zkittlez). Jej uprawa nie wymaga intensywnej pielęgnacji, czas kwitnienia wynosi około 65 dni, roślina uprawiana w zewnętrznych warunkach, jeśli jest wysiana w kwietniu, dojrzewa w październiku.

Hybrydy Zkittlez

Interesującą hybrydą jest Sweet Zkittlez, która powstała na bazie Grape Ape i Grapefruit. W okresie wzrostu roślina intensywnie pachnie winogronami i jagodami i charakteryzuje ją słodki, cukierkowy smak. Dojrzewa już w połowie września. Z kolei Zkittlez OG Auto jest hybrydą Zkittlez i Og Kush, jest to odmiana prosta w uprawie, a jej okres wzrostu wynosi tylko około 80 dni. Jej właściwości są wykorzystywane także w niwelowaniu bólu i w zaburzeniach snu. Bardzo wydajną rośliną jest również hybryda Gorilla Zkittlez, jest to szczep, w którym przeważają geny Indica, bardzo pożądane przez hodowców. Należy także wymienić jedną z najdroższych w Stanach Zjednoczonych odmianę Lemon Zkittlez, która ma przyjemny cytrynowy zapach i pozwala na uzyskanie wysokich plonów. Jest stosunkowo prosta w uprawie i produkuje dużo żywicy.

Warto jeszcze wymienić bardzo szybko rosnącą odmianę Watermelon Zkittles Barneys Farm, którą cechują:

  •  obfite plony,
  •  odmiana nie jest wymagająca w uprawie,
  •  charakteryzuje się intensywnym aromatem,
  •  bardzo dobrze nadaje się do uprawy indoor.

Odmiana Watermelon Zkittlez uprawiana na zewnątrz potrzebuje dużo światła słonecznego oraz osłony dla prawidłowego wzrostu. Roślina jest odporna na szkodniki oraz zróżnicowanie warunków atmosferycznych, jej średni okres kwitnienia wynosi 60 dni, a grube kwiaty są cenione także z powodu walorów estetycznych.