maść na trądzik

Która maść na trądzik jest najlepsza?

Walka z trądzikiem może być bardzo nierówna. Sporo osób ma problemy skórne, które ogólnie nazywa się trądzikiem. Jednak ta choroba skóry może mieć różne podłoże. Jest wynikiem problemów hormonalnych, a nawet zapalenia o podłożu bakteryjnym. Niezależnie od tego, co ją wywołało, każda osoba mająca krostki, chce się ich pozbyć. Ładny wygląd cery jest jak najbardziej możliwy. Stosując maść na trądzik, odpowiednią rutynę pielęgnacyjną, a nawet leki do dermatologa, z powodzeniem można poprawić wygląd skóry. Która maść będzie najlepsza?

Maści z antybiotykiem

Diagnozując przyczyny trądziku, wykonuje się różne testy i badania. Sporo osób boryka się z trądzikiem o podłożu bakteryjnym. Wtedy dermatolog przepisuje maść na trądzik z antybiotykiem, który działa najlepiej na daną bakterię. W ten sposób można leczyć skórę od zewnątrz. Zdarza się, że lekarz proponuje też inne metody leczenia, a maść wypisywana jest dodatkowo, aby stosować ją na pojawiające się stany zapalne.

Popularne maści bez recepty

Do popularnych maści, które można kupić bez recepty należą choćby maść na trądzik z tlenkiem cynku i kwasem salicylowym czy maść ichtiolowa (duży wybór znajdziesz na https://byhealth.pl/tradzik). Choć zadaniem obu jest pomoc w pozbyciu się niechcianych pryszczów, to mają różne zasady działania. Maść z cynkiem wysuszy stan zapalny. Natomiast maść ichtiolowa wyciągnie z wyprysku ropę, przez co pryszcz szybciej się wygoi. Obie są bardzo skuteczne i często polecane do stosowania punktowego.