krem na rozstępy

Krem na rozstępy- jaki wybrać?

Rozstępy to zmiany skórne, które przybierają postać czerwonych lub białych pasm pojawiających się na skórze z powodu pękania włókien kolagenowych i elastynowych. Przyczyny ich powstawania są różne. Jedną z najpopularniejszych jest gwałtowne przybieranie na wadze lub zwiększanie masy ciała. Pojawiają się nie tylko u kobiet, ale również mężczyzn. Można jednak skutecznie je niwelować, a nawet przeciwdziałać ich powstawaniu.

Krem na rozstępy – jak działa?

Rozstępy pojawiają się najczęściej w okolicy brzucha, pośladków i piersi. Kobiety w ciąży powinny zacząć stosować krem na rozstępy już na samym początku ciąży, aby uniknąć ich powstawania. Wcześniej należy jednak sprawdzić, czy produkt jest bezpieczny dla ciężarnych kobiet. Maść na rozstępy pielęgnuje napiętą i przesuszoną skórę, dostarczając jej niezbędnych do odnowy składników. Jednocześnie niweluje przykre objawy problemu, w tym swędzenie, pieczenie i uczucie dyskomfortu. Wspiera odbudowę komórek i stymuluje regenerację skóry, co pozwala pozbyć się ich w pierwszej fazie rozwoju, kiedy są jeszcze podatne na działanie kremów i maści.

Balsam na rozstępy- jaki ma skład?

krem na rozstępy

Krem na rozstępy powinien zawierać składniki o działaniu złuszczającym, co pozwala usunąć stary i martwy naskórek i zastępować go nowym.  Ważne są także właściwości natłuszczające i odżywcze, które zapewniają składniki takie jak:

  • witamina E,
  • witamina C,
  • kwas foliowy,
  • kolagen.

Poszczególne kosmetyki różnią się składem, a także konsystencją czy skutecznością działania.