Dlaczego konieczna jest ochrona skóry twarzy przed słońcem?

Lato jest dla większości z nas ulubioną porą roku. To właśnie wtedy możemy cieszyć się upalnym słońcem i zyskiwać sobie brązową opaleniznę. Niemniej jednak to właśnie te promienie słoneczne stają się prawdziwym zabójstwem dla naszej skóry. Szczególnie odnosi się to do naszej cery, która po sezonie letnim jest co prawda mocno opalona, jednak pojawiają się na niej niedoskonałości. Rozwiązanie jest oczywiście niezwykle proste. Mowa tu o kremie z filtrem spf 50. Dlaczego powinniśmy więc w taki sposób chronić skórę twarzy?

Dlaczego krem z filtrem 50 to minimum na sezon letni?

Krem z filtrem 50 bardzo często wskazywany jest przez specjalistów jako absolutne minimum do ochrony naszej skóry twarzy w sezonie letnim. Jednak dlaczego taka ochrona jest ważna? Otóż warto wskazać na to, że:

  • promienie słońca przyspieszają proces starzenia się komórek skóry- w efekcie można spodziewać się pierwszych zmarszczek znacznie szybciej;
  • promienie słoneczne potrafią spowodować hiperpigmentację- znaną również jako nieestetyczne przebarwienia;
  • promienie słońca działają na skórę twarzy w niezwykle wysuszający sposób.

Jak więc widać krem spf 50 do twarzy staje się absolutnie niezbędny. Dzięki niemu promienie słoneczne zostaną odbite i nie dotrą do głębokich warstw skóry. Dzięki temu nie doprowadzą one do nagromadzenia się barwnika w jednym miejscu i ochronią nas przed uporczywymi przebarwieniami. 

Krem z filtrem 50 to jednocześnie najwyższa, możliwa ochrona przed słońcem, jaką możemy zapewnić naszej skórze. Podziękuje nam ona za kilka lat, gdyż będzie ona wolna od wszelakich niedoskonałości i zmarszczek.

W jaki sposób można stosować krem z filtrem 50 do twarzy?

Spf 50 większości kobiet kojarzy się z silnie chroniącym i tłustym balsamem do opalania. Niemniej jednak warto zauważyć, że krem spf 50 do twarzy ma znacznie inną konsystencję. Przede wszystkim wyróżnia się on lekką formułą i bardzo szybko się wchłania. Najlepiej więc stosować go jako bazę pod makijaż, przy każdorazowej ekspozycji skóry twarzy na promienie słoneczne. 

Krem z filtrem 50 nie tylko zapewni naszej skórze optymalny poziom ochrony, ale jednocześnie pomoże zachować makijaż w nieskazitelnej formie. Dzięki temu, że taka baza będzie skutecznie odbijała promienie słoneczne, pomoże ona uchronić podkład przed ważeniem się pod wpływem ciepła. Wobec tego jeden krem sprawia, że otrzymujemy nie tylko zabezpieczenie dla naszej cery, ale także niezwykle efektywną bazę pod makijaż, która zapewni jego trwałość nawet w najbardziej upalny dzień.