krem-na-rozstepy

Kiedy warto używać kremy na rozstępy?

Wiele osób do końca nie potrafi wytłumaczyć czym są rozstępy. Dlatego, jeżeli nieraz zobaczą niepokojące zmiany skórne na ciele to ciężko im powiedzieć, czy mają do czynienia z rozstępami. Praktycznie każda kobieta niezależnie od wieku, czy prowadzanego trybu życia może mieć je, ale bardzo często pojawiają się one w okresie ciąży lub za raz po niej. Z rozstępami mogą się borykać również mężczyźni, ale u nich ten problem występuje przeważnie o wiele rzadziej niż u kobiet.

Czym są dokładnie rozstępy?

krem-na-rozstepyNa naszym ciele są one widocznej najczęściej w formie wrzecionowatych blizn. Powstają z tego powodu, że skóra nie nadąża rosnąć z pozostałymi elementami ciała, co powoduje, że w niej dochodzi do przerwania włókien kolagenowych i elastynowych. Powstają one na skutek zbyt dużego napięcia skóry przez co nasza skóra się osłabia, co powoduje, że jesteśmy wtedy bardziej narażeni na uszkodzenia skóry.

Czy warto stosować krem na rozstępy?

Jedną z metod, aby ograniczyć problemy skórne lub się ich pozbyć jest użycie kremu na rozstępy. Trzeba go jednak stosować regularnie i przy okazji masować dokładnie skórę, która jest uszkodzona. Trudniej będzie się pozbyć rozstępów, które są w drugiej fazie, ponieważ wtedy zmiany skórne są już w większym stopniu. Dlatego kluczową sprawą jest jak najszybsze odkrycie, że mamy jakiś problem skórny i należy natychmiast rozpocząć leczenie, aby mieć większe szanse na ich usunięcie. W sklepie internetowym ByHealth znajdziemy krem na rozstępy o dobrym składzie, warto wam zajrzeć podczas zakupów.