maść na opryszczkę

Jak działają kremy na opryszczkę i czym jeszcze można ją zwalczać?

Na opryszczkę cierpi bardzo dużo osób. Pojawia się one najczęściej zimą, a jej przyczyną jest zakażenie wirusem HSV-1 lub HSV-2, które następuje po kontakcie fizycznym z osobą zakażoną. Opryszczka jest niezwykle uciążliwa – nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale także powoduje uporczywe pieczenie i mrowienie. Po tym artykule dowiesz się, jak działają leki i kremy przeciwko opryszczce i które z nich lepiej wybrać.

Co znajduje się w preparatach na opryszczkę?

maść na opryszczkę

Do najpopularniejszych preparatów na opryszczkę zaliczamy: kremy na opryszczkę, maść na opryszczkę oraz tabletki na opryszczkę. Różnią się one siłą działania oraz konsystencją, ale ich główny składnik jest taki sam – składnikiem tym jest acyklowir, czyli związek chemiczny, który działa przeciwwirusowo i zwalcza wirusa opryszczki. Często zdarza się, że preparaty na opryszczkę mają w swoim składzie także hydrokortyzon. Jest to lek, który sprawdza się w przypadku zapaleń i alergii, więc jest przydatny przy późniejszej fazie opryszczki.

Jaki preparat na opryszczkę wybrać?

W przypadku zakażenia wirusem HS warto sięgnąć po kremy na opryszczkę, maść na opryszczkę, a może po tabletki na opryszczkę? Jeżeli opryszczka nie jest problemem, z który borykamy się często, najlepiej zdecydować się na zwyczajny krem na opryszczkę. Alternatywą jest także maść na opryszczkę https://www.aptekagalen.pl/opryszczka-i-zajady, jednak maści są mocniejsze, niż kremy, więc lepiej stosować je w przypadku, kiedy użycie kremu nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jeżeli chodzi o tabletki na opryszczkę, te zaleca się stosować jedynie w przypadku nawrotów infekcji. Popularne tabletki na opryszczkę  bez recypty to Hascovir control.