Top 4 sposoby na stłuczenia i kontuzje

Kontuzje, zwichnięcia, skręcenia i stłuczenia to jedne z najczęstszych dolegliwości u osób, które prowadza aktywny tryby życia lub czynnie uprawiają jakieś sporty. Nie ulega wątpliwości, że mnóstwo z tych kontuzji da się wyleczyć bezoperacyjnie sposobami domowymi lub stosując różnego rodzaju specyfiki dostępne powszechnie w aptekach.

  1. Środki farmakologiczne

Powszechnie znanym i cenionym środkiem stosowanym do walki z kontuzjami stawowymi jest sodowa sól kwasu hialuronowego, którą pod postacią Synocromu Forte wstrzykuje się w torebkę stawową uszkodzonej kończyny. Synocrom Forte w szybki i bezpieczny sposób polepsza właściwości smarujące płynu maziowego.

  1. Maści i kremy

Na różnego rodzaju obrzęki, stłuczenia oraz siniaki świetnym remedium są różnego rodzaju maści i kremy przeciwbólowe oraz przeciwzapalne dostępne w aptekach bez recepty. Wato jednak pamiętać, że jeśli intensywny ból utrzymuje się pomimo stosowania maści należy koniecznie skonsultować się z ortopedą.

  1. Żelowe kompresy chłodzące

Szybko schładzamy miejsce urazu, aby ograniczyć krwiak i obrzęk. Kilka razy dziennie na 20 min przykładamy żelowe kompresy chłodzące lub okłady z kostek lodu włożonych do foliowej torebki i owiniętych w ściereczkę.

  1. Rehabilitacja

Nie ma lepszego sposobu na kontuzje niż systematyczna rehabilitacja prowadzona pod okiem doświadczonego specjalisty z tej dziedziny.