Postaw na rumianek

Rumianek – zioło, które powinno zagościć w każdym domu. Jego właściwości lecznicze są często niedocenianie. Warto więc zapoznać się z zaletami jakie niesie picie rumiankowego naparu, rumiankowa kąpiel bądź stosowanie rumiankowego peelingu.

Charakterystyka rośliny

Rumianek to roślina o niewielkich wymaganiach – odnajdzie się zarówno na glinach jak i podłożach piaszczystych. Łatwo ją spotkać na łąkach bądź polach uprawnych, gdzie traktowana jest najczęściej jako chwast. Osiąga wysokość 60 cm – charakteryzuje się mocno rozgałęzioną łodygą. Na końcu rozgałęzień znajdują się kwiatowe koszyczki. Same kwiaty natomiast mają barwę białą, a płatki w miarę przekwitania odginają się w dół. Roślina o cyklu jednorocznym, światłolubna, znana z mocnego aromatu.

Dlaczego warto postawić na rumianek?

Ziołolecznictwo i medycyna naturalna zostały dawno zapomniane. Wracają jednak do łask za sprawą propagowania zdrowego trybu życia. Warto więc wiedzieć w jakich sytuacjach rumianek będzie odpowiednim środkiem dla naszych dolegliwości. Przede wszystkim sprawdzi się w przypadku problemów żołądkowych – poprawia perystaltykę jelit i zapobiega powstawaniu kłopotliwych wzdęć. Ma działanie uspokajające i śmiało można go wykorzystać w walce z bezsennością. Działa także kojąco w czasie przeziębień – obniża gorączkę, zwalcza katar i kaszel. Złagodzi obrzęki i przyniesie ukojenie dla zmęczonych, opuchniętych oczu.

Więcej przeczytasz na: LekiNatury.pl