Siła z natury, czyli zdrowotne właściwości, którymi wyróżnia się kasztanowiec zwyczajny

Schorzenia ze strony układu żylnego nie są rzadką przypadłością. Coraz więcej osób boryka się z niewydolnością żylną, obrzękami kończyn dolnych lub tzw. „pajączkami”. Nie jest to tylko problem natury estetycznej. Warto więc podejmować odpowiednie kroki ku zwalczaniu nieprzyjemnych objawów – jednym ze sposobów na utrzymanie dobrej kondycji żył jest stosowanie wyciągów z kasztanowca zwyczajnego. Jakie korzyści przynoszą suplementy z jego dodatkiem?

W jakiej formie stosować wyciągi z kasztanowca?

Dostępność produktów z kasztanowcem zwyczajnym jest ogromna. Można je znaleźć nie tylko w aptekach, ale także w wielu drogeriach, a nawet supermarketach. Roślina ta posiada szerokie zastosowanie – m.in. w łagodzeniu objawów niewydolności żylnej, zmniejszaniu obrzęków kończyn, a także w pielęgnacji wymagającej cery naczynkowej. Kasztanowe produkty można kupić w formie nalewek, kapsułek lub tabletek, czopków, maści, kremów, żeli. Dodatek wyciągu jest dostępny również w szamponach, odżywkach do włosów, maseczkach do twarzy i wielu innych.

Stan żył pod kontrolą

Kasztanowiec zwyczajny (https://www.lekinatury.pl/pl/encyklopedia-ziol/kasztanowiec-zwyczajny.html) wyróżnia się głównie pozytywnym wpływem na kondycję układu żylnego. To właśnie preparaty z jego dodatkiem są najczęściej wykorzystywane w łagodzeniu objawów niewydolności żylnej. Suplementy diety z kasztanowcem wzmacniają i uelastyczniają żyły, zapobiegają tworzeniu się zakrzepów, a także zmniejszają widoczność pękających naczynek. Produkty można stosować zarówno jako środek zapobiegający rozwojowi chorób naczyniowych, jak i element wspomagający leczenie poważniejszych schorzeń.

Cera naczynkowa? Krem z dodatkiem kasztanowca może łagodzić zaczerwienienie

Wyciąg z kasztanowca zwyczajnego jest składnikiem wielu dermokosmetyków, które przeznaczone są dla cery naczynkowej. Kremy, żele oczyszczające lub toniki z jego dodatkiem pomagają zmniejszać zaczerwienienie twarzy, które jest charakterystyczne dla tego typu skóry. Z kolei maści przyspieszają gojenie się ran, niwelują podrażnienia skóry oraz stłuczenia.