Materac do rehabilitacji w domu. Jaki model będzie najlepszy?

Prowadzona w domu rehabilitacja potrafi przynieść bardzo dobre efekty w leczeniu i profilaktyce wielu dolegliwości. Aby ćwiczyć w domu, warto wybrać materac rehabilitacyjny. Co będzie najlepszym zakupem?

Jaki materac rehabilitacyjny do ćwiczeń wybrać?

Aby rehabilitacja domowa była wygodna, ale również bezpieczna, powinno się zastosować odpowiedni materac do ćwiczeń https://www.orteo.pl/maty-i-materace.

Materace rehabilitacyjne tego rodzaju produkowane z pianki poliuretanowej pokrytej tworzywem sztucznym – materiałem skóropodobnym, czyli eko-skórą. Specjalna faktura materiału ma właściwości antypoślizgowe. Jest on również łatwy do utrzymania w czystości.

Długość materaców rehabilitacyjnych to najczęściej 200 cm, natomiast szerokość od 60 do 120 cm. Wysokość materaca to zazwyczaj 5 cm, ale dostępne są także modele o grubości 10 cm, które polecane są dla cięższych osób.

Materac pojedynczy czy z kilku części?

Dostępne w sprzedaży materace rehabilitacyjne są oferowane jako modele pojedyncze, a także składane – posiadają wtedy dwa, trzy lub cztery elementy.

Do użytku domowego polecane są przede wszystkim materace składane, które zajmują mniej miejsca po złożeniu. Materace składane wyposażane są również w uchwyty do wygodniejszego przenoszenia.

Gdzie kupić dobry materac do ćwiczeń rehabilitacyjnych w domu?
Aktualnie materace do rehabilitacji można zakupić w wielu sklepach. Są one dostępne między innymi w sklepach medycznych oraz sklepach z wyposażeniem rehabilitacyjnym, które działają również w internecie.

Koszt zakupu materaca do ćwiczeń to od około 150 do 400 złotych w zależności od wybranego modelu.