Jak leczyć infekcje grzybicze po antybiotykoterapii?

Antybiotyki to leki powszechnie stosowane podczas leczenia chorób o podłożu bakteryjnym. Powodują one zakłócanie procesów metabolicznych drobnoustrojów chorobotwórczych, ale również mają negatywny wpływ na dobroczynną i naturalną florę bakteryjną organizmu.

Z czego wynikają częste infekcje pochwy po stosowaniu antybiotyków?


Jak wspomniano powyżej, antybiotykoterapia wpływa nie tylko na drobnoustroje chorobotwórcze, ale również te, które są korzystne dla dobrostanu organizmu. Zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej oraz zmniejszenie liczebności bakterii kwasu mlekowego prowadzi do zmiany pH pochwy oraz powstawania warunków sprzyjających rozwojowi drożdżaków z rodziny Candida. Objawami rozwijającej się infekcji grzybiczej jest świąd i pieczenie okolic intymnych, które nasila się po stosunku, w czasie oddawania moczu czy podczas ciepłej kąpieli. Poza tym, infekcji może towarzyszyć zaczerwienie oraz bezwonne i dość gęste białe upławy z charakterystycznymi grudkami.

Jak leczyć zapalenie pochwy po antybiotyku?


Leczenie infekcji grzybiczych wymaga konsultacji lekarskiej oraz stosowania nystatyny lub flukonazolu. Leki te wydawane są na receptę. Proces leczniczy może być skutecznie wspierany poprzez stosowanie globulek Infectvagin. Pomagają one bowiem odbudować naturalną florę bakteryjną. Ich stosowanie sprzyja również regeneracji, nawilżaniu oraz gojeniu się nabłonka pochwy. Co ważne, globulki Infectvagin dostępne są bez recepty i mogą być stosowane nie tylko w okresie następującym po antybiotykoterapii, ale również jako forma profilaktyki na co dzień. Przywracają one bowiem fizjologiczne pH pochwy, przez co zapobiegają nawrotom zakażeń oraz pojawianiu się nieprzyjemnych dolegliwości. https://www.aptekagalen.pl/infectvagin-10-globulek-dopochwowych