Jak wybierać wkładki laktacyjne

Jak wybierać wkładki laktacyjne?

Ciąża bez wątpienia jest jednym z najbardziej burzliwych okresów w życiu absolutnie każdej kobiety. Panie świetnie zdają sobie sprawę z tego, że muszą o siebie odpowiednio zadbać. Niemniej jednak po porodzie i w okresie karmienia piersią, młode mamy muszą uporać się także z całym szeregiem innych problemów, a jednym z nich jest nic innego jak laktacja. W tym okresie piersi stają się wyjątkowo wrażliwe, a młode mamy wiedzą, że sączące się w sposób niekontrolowany mleko może doprowadzić do pojawienia się plam na ubraniach. Wobec tego warto stosować wkładki laktacyjne. Jednak jak je wybierać?

Czym są wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to jeden z bardziej praktycznych i przydatnych gadżetów dla młodych mam. Wspomniane bowiem zostało, że w okresie karmienia piersi kobiety są bardzo wrażliwe. Już najmniejsze otarcie o powierzchnię biustonosza czy bluzki może doprowadzić do powstania ogromnego dyskomfortu lub nawet i bólu. Dodatkowo w okresie laktacji z gruczołów sutkowych mogą wydobywać się niewielkie ilości mleka, które mogą doprowadzić do pojawienia się plam na odzieży. Właśnie by temu zapobiegać, powstały wkładki laktacyjne. To gadżet, który aplikuje się bezpośrednio na biust w okolice gruczołów mlekowych. Wkładki laktacyjne chronią piersi młodych mam przed otarciem, a także niekontrolowanym wypływem mleka. Dzięki nim młode mamy mogą poczuć się o wiele wygodniej i mieć zapewniony o wiele większy komfort.

Jakie są rodzaje wkładek laktacyjnych?

Wkładki laktacyjne przeznaczone dla kobiet karmiących piersią stanowią jedną z najszerszych grup produktowych, jakie tylko możemy znaleźć na rynku. Okazuje się bowiem, że panie mają różne preferencje, a szeroki wybór takich wkładek umożliwia dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Pierwszym rozróżnieniem, jakiego możemy dokonać są:

  • wkładki laktacyjne jednorazowe- są to wkładki, które nadają się jedynie do jednorazowego wykorzystania. Sprawdzają się w przypadku kobiet, u których upławy mleka nie są tak obfite;
  • wkładki laktacyjne wielorazowe- są to wkładki przeznaczone do powtórnego zastosowania.

Kolejnym rozróżnieniem może być materiał, z jakiego dane wkładki laktacyjne zostały wykonane. Obecnie na rynku dostępne są:

wkładki laktacyjne na biust
  • wkładki laktacyjne bawełniane- są one wyjątkowo przewiewne i przyjemne dla delikatnej skóry piersi;
  • wkładki laktacyjne silikonowe- to z kolei krążki wykonane z silikonu, które stosuje się bezpośrednio do biustonosza.

Jak więc widać, wybór wkładek laktacyjnych jest dość pokaźny, a młode mamy mogą je dopasowywać do swoich potrzeb.

Jakie wkładki laktacyjne są najlepsze?

Wkładki laktacyjne to gadżet mocno zróżnicowany. Panie wybierają je powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak obfite są upławy pokarmu z gruczołów mlekowych, a także jakie są ich indywidualne preferencje. Większość młodych mam decyduje się na wielorazowe wkładki laktacyjne wykonane z bawełny. Delikatnie chronią i otulają wrażliwą skórę piersi, a co najważniejsze, można je także wygodnie prać, więc są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem.