woda micelarna

Woda micelarna – jak działa?

Płyn micelarny to roztwór zawierający niewielkie cząsteczki aktywne – tzw. micele, które w kontakcie ze skórą skutecznie wiążą znajdujące się na niej zanieczyszczenia i sebum. Proces ten odbywa się bez naciskania czy pocierania skóry. Specjalny skład produktu sprawia, że usuwa nawet trwały, wodoodporny makijaż. 

Rodzaje płynów micelarnych

woda micelarna

Dostępne na rynku płyny micelarne różnią się składem, ponieważ każdy z nich zawiera inne dobroczynne substancje. W związku z tym można wyróżnić następujące kategorie produktów:

  • do skóry wrażliwej zawierające substancje łagodzące i kojące. Dzięki nim skóra po demakijażu nie jest podrażniona ani zaczerwieniona,
  • do skóry suchej został opracowany w taki sposób, aby nie przesuszać skóry oraz przeciwdziałać nieprzyjemnemu poczuciu napięcia po demakijażu,
  • dla skóry trądzikowej i tłustej zawierają substancje, które regulują produkcję sebum. Dzięki temu skóra pozostaje matowa i utrzymuje optymalne nawilżenie.

Zalety płynów micelarnych

Płyn micelarny do twarzy jest produktem kosmetycznym przeznaczonym do codziennego oczyszczania twarzy. Jest prosty i wygodny w użyciu. Po jego zastosowaniu skóra pozostaje zmatowiona i czysta, dlatego świetnie sprawdza się do oczyszczania zarówno przed jak i po makijażu. Odpowiednio dobrana do potrzeb skóry woda micelarna nawilża i odświeża, nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Zmywa zarówno wodoodporny, jak i mocno kryjący makijaż. Jest odpowiednia także dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień czy niedoskonałości.