Jak działa poduszka sensomotoryczna?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej kładzie się nacisk na dbanie o własne ciało i zdrowie. Ludzie nie chcą niszczyć swojego organizmu, zwłaszcza, jeżeli ma to być spowodowane pracą. Zwiększona świadomość na temat tego, jak tryb pracy wpływa na zdrowie, pozwala na profilaktykę, która z kolei prowadzi do większego komfortu życia i poprawy stanu zdrowia.

Siedzenie gorsze niż stanie?

Wielu ludzi, zwłaszcza pracujących przez wiele godzin w pozycji siedzącej, cierpi na bóle pleców. Mogą występować w różnych odcinkach kręgosłupa i mieć różne nasilenie, jednak powód jest jeden – długotrwała praca w wymuszonej pozycji. Siedzenie okazuje się bardzo niezdrowe dla kręgosłupa, tym bardziej, że świadome prostowanie pleców i szukanie odpowiedniej, zdrowej pozycji często jest bardzo trudne. Wielu ludzi ma swoje przyzwyczajenia i trudno jest im zmienić sposób, w jaki siedzą przy pracy. Z pomocą może przyjść poduszka sensomotoryczna. W jaki sposób działa taka poduszka i jakie są pozytywne skutki jej używania?

Magia nierównowagi

Poduszki sensomotoryczne, nazywane również dyskami sensorycznymi, służą zarówno do ćwiczeń jak i do siedzenia. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i wypełnione powietrzem, jeżeli są używane jako siedzisko, wymuszają pracę mięśni pleców i brzucha. To przekłada się na ustawianie kręgosłupa w prawidłowej pozycji, ponieważ tylko tak ciało pozostanie w równowadze. Dzięki poduszce plecy wzmacniają się, a kręgosłup zostaje odciążony. Warto zainwestować w tego typu akcesorium, jeśli w ciągu dnia dużo czasu spędza się w pozycji siedzącej.