Jak przeprowadza się zabieg parafiny na stopy i dłonie?

Parafina jest topiona w specjalnym urządzeniu w temperaturze około 50°C. Tkanka skórna jest wcześniej delikatnie oczyszczana i dezynfekowana bezpiecznymi środkami dezynfekującymi. Następnie na skórę nakładany jest krem odżywczy lub inne produkty do pielęgnacji ciała.

Parafina na dłonie i stopy

Parafina na stopy lub dłonie powoduje złuszczanie naskórka poprzez zanurzane w podgrzanej parafinie. Zabieg powtarza się 4-6 razy. Następnie zakładane są specjalne nakładki ochronne (rękawiczki lub woreczki do zabiegu kosmetycznego). Skutecznie zatrzymują ciepło i pozwalają w pełni docenić wszystkie korzyści płynące z terapii woskiem.

Wosk stopniowo oddaje ciepło do tkanek, dzięki czemu nawet na początku zabiegu nie odczuwa się dyskomfortu. Skóra odpowiednio akceptuje ten reżim temperaturowy.

Zabieg trwa od 15 do 30 minut. Następnie obszary ciała są opróżniane z resztek wosku. W zależności od przeznaczenia, skóra jest dodatkowo pielęgnowana produktami odżywczymi, nawilżającymi, odmładzającymi i innymi.

Jakie są korzyści z terapii parafinowej dla stóp i dłoni?

Regularne stosowanie najwyższej jakości materiałów do woskowania może znacznie poprawić wygląd i kondycję Twoich dłoni i paznokci. Skuteczną profilaktyką starzenia się skóry będzie parafinoterapia, zabieg fizjoterapeutyczny dostępny w nowoczesnym salonie takim jak Easynails.pl oraz w warunkach domowych. Maska parafinowa:

  • zmiękcza skórę stóp lub dłoni;
  • nawilża skórę właściwą na poziomie komórkowym;
  • złuszczanie;
  • zapobiega powstawaniu zadziorów;
  • wzmacnia płytki paznokci

Ponadto z każdym zabiegiem upraszcza proces klasycznego pedicure. Eksperci zalecają, aby ten zabieg odmładzający był wykonywany w połączeniu z manicure lub pedicure.