Dlaczego warto suplementować magnez

Dlaczego warto suplementować magnez?

Magnez jest prawdziwym królem wśród minerałów. Jest bardzo ważny dla mózgu, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. Bierze on również udział w syntezie białek, tłuszczów i węglowodanów. Pomaga również zachować prawidłową strukturę kwasów nukleinowych. Warto również wspomnieć, że bierze udział w transporcie innych pierwiastków ważnych dla gospodarki elektrolitowej organizmu, takich jak sód, potas i wapń. Jego połączenie z wapniem i witaminą D pozwala na pomoc w procesie tworzenia kości, zapewniając odpowiednią strukturę i zapobiegając osteoporozie.

Magnez – lek bez recepty

Współczesny tryb życia, przyjmowanie niektórych leków oraz dieta oparta na produktach wysokoprzetworzonych może przyczynić się do powstania niebezpiecznej dla organizmu niedoboru magnezu, czyli hipomagnezemii, stąd tak ważna jest jego suplementacja. Odpowiednie spożycie magnezu dla kobiet szacuje się na 320 mg dziennie, a dla mężczyzn na 420 mg. Są to ilości, których organizm przeciętnej osoby potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednia ilość magnezu dla dzieci różnić się może w zależności od wieku i masy ciała, wahając się od 70 do 400 mg. Jeżeli nie dostarczasz takiej ilości magnezu z pożywienia, warto rozważyć suplementy magnez z aptekagalen.pl.

suplementy magnez w tabletkach

Przyczyny niedoborów magnezu

Niedobór magnezu może być spowodowany kilkoma chorobami, takimi jak nerwica, depresja, niewydolność nerek, choroby tarczycy, menopauza, cukrzyca itp. Przyczyną jego utraty są również biegunki i wymioty. Na poziom magnezu w organizmie wpływa również przyjmowanie określonych leków, takich jak leki moczopędne, przeczyszczające, niektóre antybiotyki lub leki stosowane w chemioterapii.