Co na trawienie?

Wiele osób ma mniejsze lub większe problemy z trawieniem, które mogą dać się nieźle we znaki. Zamiast jednak sięgać po jakieś apteczne medykamenty, warto skorzystać z mocy drzemiącej w naturze. Chodzi tutaj o zioła, które idealnie sprawdzają się w przypadku wielorakich dolegliwości, w tym z tymi ze strony przewodu pokarmowego. Zioła są świetnym remedium poprawiającym trawienie. Wystarczy wiedzieć, po które dokładnie sięgnąć w danym momencie. 

Po jakie zioła na trawienie sięgnąć? 

Jeśli ktoś zastawia się, jakich ziół na trawienie najlepiej użyć, to z całą pewnością powinien zainteresować się miętą, rumiankiem i koprem włoskim. Mięta działa kojąco na jelita i dodatkowo wykazuje działanie przeciwbólowe, dlatego przy stanach zapalnych przewodu pokarmowego sprawdzi się rewelacyjnie. Olejki w mięcie pieprzowej mają właściwości antyspastyczne i uspokajające. Rumianek z kolei jest bardzo delikatny i bezpieczny w stosowaniu. Wykazuje działanie relaksujące na żołądek, rozkurcza mięsnie gładkie jelit, pomaga przy zgadze, wzdęciach i biegunkach. Dalej mamy koper włoski, który jest rewelacyjny przy problemach z trawieniem. Idealny będzie przy wzdęciach, kolce, skurczach brzucha.

Co jeszcze pomoże? 

Przyroda ma dla nas wiele ziół, które pomogą nam przy zaburzonej pracy układu pokarmowego. Jak najbardziej warto sięgnąć po nasiona babki płesznik i po karczocha. Stosując je, można uchronić się przed chronicznymi zaparciami, usprawnić trawienie, wspomóc prace jelit i przyspieszyć metabolizm.