Kremy z woskiem pszczelim – dlaczego warto je stosować?

Wosk pszczeli to jeden z najbardziej uniwersalnych oraz naturalnych składników stosowanych w kosmetyce. Bardzo często dodaje się go do kremów, balsamów, pomadek, dobrze działa na wszystkie rodzaje skóry. Czy warto stosować kremy z woskiem pszczelim w składzie? Dla kogo są dobre takie kosmetyki?

Dla skóry suchej i wrażliwej

Kremy z woskiem pszczelim są różne, dlatego zawsze warto czytać skład oraz zalecenia producenta. Na pewno bardzo dobrze sprawdzą się u osób posiadających cerę mocno przesuszoną, która potrzebuje odpowiedniego nawilżenia oraz regeneracji. Wosk pszczeli kosmetyczny zawiera witaminę A, dzięki temu bardzo dobrze ujędrnia i uelastycznia skórę, dlatego sprawdzi się w przypadku osób borykających się z oznakami starzenia. Kremy z woskiem pszczelim warto stosować szczególnie zimą, kiedy skóra twarzy oraz ciało są narażone na kontakt z mrozem, wiatrem oraz zanieczyszczonym powietrzem.

Takie kosmetyki będą odpowiednie również dla osób o cerze wrażliwej, ponieważ wosk pszczeli działa kojąco, dzięki niemu rany i podrażnienia dużo szybciej się goją. Kremy z woskiem pszczelim często są zalecane chorym cierpiącym na łuszczycę, trądzik, osobom zmagającym się z owrzodzeniami.

 

Jak widać wosk pszczeli ma szereg zastosowań, jest bardzo uniwersalnym składnikiem, który dobrze rozpuszcza się w tłuszczach, alkoholach, eterze oraz olejach eterycznych. Stosując kosmetyki z woskiem pszczelim można liczyć na gładką cerę, lśniące włosy oraz jędrną skórę.