nasiona marihuany feminizowane trzymane w ręce

Zrozumienie procesu dojrzewania pąków konopi feminizowanej

Konopie feminizowane są to odmiany konopi siewnych, w których rośliny męskie i żeńskie rozwijają się w tym samym tempie, przy stosunkowo niskim udziale procentowym roślin męskich. Zastosowanie odmian feminizowanych umożliwia zbiór konopi „w tym samym czasie”, bez uprzedniej segregacji roślin męskich.

Początki nasion feminizowanych

Nasiona marihuany feminizowane zostały po raz pierwszy opracowane na początku XX wieku i aż do lat 60. były uważane za obiecujący trend hodowlany. Obecnie zostały one prawie całkowicie wyparte przez odmiany jednopienne w uprawie konopi przemysłowych, ale nadal zachowują swoje znaczenie w uprawie konopi psychotropowych. Większość hybryd o wysokiej zawartości THC, które powstały w ciągu ostatnich 20 lat, to odmiany feminizowane.

Jak feminizowane nasiona marihuany mogą pomóc w wyhodowaniu najlepszych pąków

Feminizowane nasiona marihuany są feminizowane, dzięki czemu rosną kwiaty, które wytwarzają wyższe stężenie THC, związku, który powoduje, że ludzie są na haju. Mogą również pomóc wyhodować najlepsze pąki przy mniejszym wysiłku i czasie. 

marihuana z nasion marihuany feminizowanych

Czym są feminizowane nasiona marihuany?

Feminizowane nasiona konopi to sposób na produkcję roślin marihuany, które są bardziej feminizowane niż te zwykłe. Wykorzystywane są również do produkcji roślin o określonej cesze, takiej jak CBD. Proces feminizacji odbywa się poprzez krzyżowanie rośliny męskiej z żeńską, w wyniku czego powstają nasiona posiadające zarówno żeńskie, jak i męskie chromosomy.