Sativa i indica - najważniejsze różnice

Sativa i indica – najważniejsze różnice

Sativa i indica to cenione odmiany marihuany, które bazują na wielu właściwościach. Pamiętajmy o tym, że każde rozwiązanie daje inne działanie. Różnice  wiążą się także z cechami fizycznymi roślinności. Growerzy chętnie dobierają dobre jakościowo odmiany, które bardzo dobrze spełniają ich oczekiwania. Czym odznacza się sativa? Jakie cechy wykazuje indica? O czym warto wiedzieć? Jak działają te odmainy?

Sativa indica

Najbardziej oczywiste różnice między indicą i sativą dotyczą cech fizycznych. W tym wypadku warto podkreślić:

  • Indica – rośliny są niższe, mają szersze liście i stożkowaty kształt. 
  • Sativa – rośliny są wysokie i luno rozgałęzione. Cechują się wąskimi liśćmi. 

Nie zapominajmy także o pochodzeniu geograficznym tych odmian. Niektóre z nich wymagają gorących klimatów podczas uprawy. Faktem jest, że w Polsce niedozwolona jest uprawa nasion konopi indyjskich. Natomiast dozwolone jest kolekcjonowanie. Ciekawe odmiany sativa indica do kolekcji można kupić na https://panpestka.pl/product-category/sativaindica/.

sativa indica

Działanie indici i sativy

Kolejne różnice dotyczą działania sativy i indici. Sativa pobudza użytkownika do działania i wpływa na doskonały nastrój. Jest wybierana na imprezach, kiedy chcemy się bawić przez całą noc. Organizm jest pobudzony i gotowy do działania. Z kolei indica ma łagodne działanie i wpływa na relaksację. Jest stosowana w zaciszu domowym wtedy, gdy chcemy wypocząć po ciężkim dniu. Organizm staje się senny, a my mamy dobry nastrój. Indica z powodzeniem wspomaga osoby, które mają trudności z zasypianiem.