stabilizator-nadgarstka

Kiedy stosuje się stabilizator na nadgarstek?

Stawy człowieka z racji swojej budowy są podatne na urazy oraz występowanie dolegliwości bólowych. W przypadku sportowców są one silnie obciążane oraz tym bardziej narażone na ryzyko kontuzji. Dlatego podczas treningów warto stosować produkty, które chronią stawy przed urazami oraz w przypadku ich wystąpienia pomagają powrócić do pełniej sprawności.

Kiedy wymagana jest konsultacja lekarska?

Konsultacja ze specjalistą wymagana jest w przypadku poważnych urazów oraz silnych dolegliwości bólowych. W przypadku jedynie drobnego dyskomfortu oraz braku nasilania się objawów wizytę lekarską można odroczyć i zastosować opaski uciskowe lub stabilizatory.

Kiedy należy stosować stabilizator na nadgarstek?

Stabilizatory powinny być stosowane podczas wykonywania ćwiczeń, które mogą spowodować uraz stawu. Ponadto, opaski lub stabilizatory muszą być stosowane w przypadku wystąpienia urazu lub podczas rehabilitacji po operacji lub złamaniu i długotrwałym usztywnieniu.

Czym są stabilizatory na nadgarstek?

Opaska lub stabilizator na nadgarstek to produkty medyczne, które mają na celu usztywnienie stawu promieniowo-nadgarstkowego. Dzięki zastosowanej ortezie ograniczona jest ruchomość w stawie, dzięki czemu nie dochodzi do dalszych uszkodzeń oraz możliwe jest zredukowanie dolegliwości bólowych. Stosowanie usztywnień sprzyja szybszej rekonwalescencji. Opaska zatrzymuje ciepło w obrębie stawu i przyspiesza leczenie. Co ważne, nie usztywnia ona stanu tak mocno jak gips lub szyna dzięki czemu możliwe jest wykonywanie niektórych codziennych obowiązków.