ciemnieniucha

Jak zwalczyć ciemieniuchę?

U Twojego dziecka pojawiła się ciemieniucha i nie wiesz, jak sobie z nią poradzić? Zobacz, w jaki sposób pielęgnować skórę głowy dziecka, aby się jej pozbyć oraz jakie preparaty na ciemieniuchę, mogą Ci w tym pomóc.

Czym jest ciemieniucha

ciemnieniuchaCiemieniucha to rodzaj łagodnego łojotokowego zapalenia skóry. Objawia się pojawieniem się na główce dziecka żółtawych, łuszczących się płatków skóry. Występuje ona u wielu niemowląt i nie jest groźna dla zdrowia. Może jednak powodować swędzenie i dyskomfort, warto więc wiedzieć, jak sobie z nią poradzić.

Odpowiednia pielęgnacja

Dla pozbycia się ciemieniuchy bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja maluszka. Należy obmywać mu główkę z użyciem preparatu na ciemieniuchę oraz regularnie usuwać łuski poprzez wyczesywanie ich miękką szczotką dla niemowląt. Ważne jest to, aby przy czesaniu główki być delikatnym i nie usuwać łusek na siłę na przykład poprzez zdrapywanie ich, ponieważ może to uszkodzić delikatną skórę głowy dziecka.

Preparaty na ciemieniuchę

Wybierając preparat na ciemieniuchę, warto zwrócić uwagę na jego skład i posiadane certyfikaty. Skóra niemowlaka jest szczególnie wrażliwa, należy więc unikać silnie działających środków, które mogłyby ją podrażnić. Preparaty na ciemieniuchę mają za zadanie natłuścić zmiany skórne na główce, tak aby ułatwić ich usuwanie i zniwelować powstawanie nowych łusek. Możemy zakupić preparaty na ciemieniuchę w postaci kremów, emolium lub oliwek. Wybór na rynku jest naprawdę duży, więc każdy rodzic będzie w stanie znaleźć produkt, który jest dla niego najłatwiejszy do stosowania.