Amol – moc olejków eterycznych i długa tradycja

Medycyna naturalna jest coraz bardziej ceniona, a niektóre preparaty w niej stosowane znajdują się w apteczkach Polaków już od wielu pokoleń. Doskonałym przykładem jest tutaj Amol – klasyczny roztwór, który dzięki doskonale zaprojektowanemu składowi przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, a do tego jest całkowicie naturalny.

Prosta, lecz wysoce skuteczna formuła

Skład Amolu jest prosty i nie jest tajemnicą, jakie składniki się w nim znajdują. Poza etanolem w stężeniu 96% znajdują się w nim olejki eteryczne: goździkowy, cynamonowy, goździkowy, cytrynowy, z mięty pieprzowej, lawendowy i cytronelowy.

Wszystkie one posiadają silne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i głęboko odprężające.

Amol – zastosowania

Amol posiada wiele zastosowań, a używać go można zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Przy zewnętrznym zastosowaniu trzeba go po prostu wcierać w niewielkiej ilości w skórę, przez którą bardzo łatwo przenika, dostając się do krwiobiegu, zwiększając też miejscowo ukrwienie danej okolicy.

Wciera się go między innymi w bolące stawy, zatkane i bolące zatoki, w miejsca, w których okolicy doszło do urazów, ale także w klatkę piersiową i plecy podczas przeziębienia i grypy i w głowę, podczas napadów jej bólu.

Wewnętrznie można stosować preparat między innymi na problemy związane z trawieniem, a wiele osób zażywa Amol w przypadku występowania u nich silnego stresu, gdyż olejki eteryczne zawarte w roztworze posiadają działanie silnie odprężające, które jest niemal natychmiastowe, a do tego ułatwiają zasypianie.