Kiedy warto stosować buty ortopedyczne?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jak najlepiej się rozwijało. Dlatego dbamy o zdrowie maluchów. Także ich stopy, które są bardzo wrażliwe. Dzieciom nigdy nie należy wkładać bucików używanych przez inne osoby. Gdy zauważymy jakieś nieprawidłowości, to powinniśmy niezwłocznie udać się do specjalisty. On może zalecić noszenie butów profilaktycznych.

Kiedy buty ortopedyczne są koniecznością?

Najważniejsza jest szybka i prawidłowa diagnoza. Lekarz ortopeda zaleci odpowiednią rehabilitację, często też zaleca buty profilaktyczne. Wiele modeli butów tego typu możemy kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W trakcie zakupów musimy pamiętać żeby idealnie dopasować do rozmiar bucików do stópek malucha. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tej materii lepiej udać się do sklepu stacjonarnego. Doświadczona obsługa pomoże nam dopasować odpowiednie buciki dla naszego dziecka.

Jakie model bucików wybrać dla naszego dziecka?

Buty powinny spełniać swoją funkcję, czyli musza korygować wady stóp. Jednak musza być też wygodne, nie mogą uciskać czy obcierać skóry. Warto wybierać buty wykonane z materiałów. Są co prawda zdecydowanie mniej trwałe niż te wykonane ze skóry, ale są też zdecydowanie lżejsze i bardziej przewiewne. Latam bardzo dobrze sprawdzą się sandałki ortopedyczne.

Nie zapominajmy o stronie wizualnej. Buty tego typu wcale nie muszą być brzydkie i nieciekawe. Bez problemu znajdziemy kolorowe buciki, które zachwycą każdego malucha. Dzięki temu dziecko będzie je zdecydowanie chętniej nosić.