spalacz tłuszczu fat burner

Czy spalacze tłuszczu faktycznie działają?

Otyłość to choroba cywilizacyjna, a choroby przez nią wywoływane to najczęstsza przyczyna śmierci wśród Polaków. Niestety zrzucenie nadmiarowej wagi nie jest łatwe, szczególnie jeśli zależy nam nie tylko na natychmiastowym sukcesie, ale też długotrwałym efekcie i zdrowiu. Popularnym rozwiązaniem wspierającym chudnięcie są spalacze tłuszczu, dostępne w każdej aptece i drogerii internetowej. Czy faktycznie przynoszą one zakładany efekt?

Jak działają spalacze tłuszczu?

spalacz tłuszczuWbrew nazwie spalacze tłuszczu wcale nie spalają tłuszczu, a raczej przyśpieszają proces metabolizmu prowadzonego przez organizm. Oznacza to, że po ich przyjęciu organizm spala więcej kalorii, niż był powinien, przez co częściej sięga po zapasy odłożone w tkance tłuszczowej. Nie zwiększają przy tym uczucia głodu, dzięki czemu zwiększają zużycie kalorii przy zachowaniu takiej samej diety. Jeśli chcesz wypróbować spalacze tłuszczu warto sprawdzić ofertę ByHealth.

Spalacze tłuszczu pomagają, ale nie czynią cudów

W przestrzeni publicznej powstało wiele mitów, które każą wierzyć, że spalacze tłuszczu są nieskuteczne, a wręcz szkodliwe dla organizmu. To nieprawda – ich pozytywny efekt na proces chudnięcia został wielokrotnie udowodniony przez naukowców, a użytkownicy są bezpieczni, o ile stosują się do instrukcji dotyczących dawkowania i potencjalnych przeciwwskazań. Warto pamiętać, że spalacze tłuszczu powinny stanowić jedynie uzupełnienie skomplikowanego procesu odchudzania, którego głównym elementem powinna być odpowiednia, zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna.